RNCF1210DKE4R12
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF1210DKE4R12
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 4.12 OHM 0.5% 1/4W 1210
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
RNCF
Composition :
Thin Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
4.12Ohm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Feature :
Automotive AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power Rating :
200mW
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RNCF1210DKE4R12
RNCF Series, Thin Film, 4.12Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C