RNCF1210DKE4R02
Mfr.Part #
RNCF1210DKE4R02
Description
RES 4.02 OHM 0.5% 1/4W 1210
Power Rating :
200mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
4.02Ohm
Datasheets
RNCF1210DKE4R02
RNCF Series, Thin Film, 4.02Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C