RNCF1210DKE3R40
Mfr.Part #
RNCF1210DKE3R40
Description
RES 3.4 OHM 0.5% 1/4W 1210
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
3.4Ohm
Power Rating :
200mW
Datasheets
RNCF1210DKE3R40
RNCF Series, Thin Film, 3.4Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C