RNCF1210DKE3R30
Mfr.Part #
RNCF1210DKE3R30
Description
RES 3.3 OHM 0.5% 1/4W 1210
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
200mW
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
3.3Ohm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RNCF1210DKE3R30
RNCF Series, Thin Film, 3.3Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C