RNCF1210DKE3R09
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF1210DKE3R09
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 3.09 OHM 0.5% 1/4W 1210
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
200mW
Resistance :
3.09Ohm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Series :
RNCF
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Mount :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Automotive AEC-Q200
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF1210DKE3R09
RNCF Series, Thin Film, 3.09Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C