RNCF1210DKE3K65
Mfr.Part #
RNCF1210DKE3K65
Description
RES 3.65K OHM 0.5% 1/3W 1210
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
3.65kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
200mW
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF1210DKE3K65
RNCF Series, Thin Film, 3.65kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C