RNCF1210DKE39K2
Mfr.Part #
RNCF1210DKE39K2
Description
RES 39.2K OHM 0.5% 1/3W 1210
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
200mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
39.2kOhm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Datasheets
RNCF1210DKE39K2
RNCF Series, Thin Film, 39.2kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C