RNCF1210DKE34K0
Mfr.Part #
RNCF1210DKE34K0
Description
RES 34K OHM 0.5% 1/3W 1210
Resistance :
34kOhm
Power Rating :
200mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF1210DKE34K0
RNCF Series, Thin Film, 34kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C