RNCF1210DKE31R6
Mfr.Part #
RNCF1210DKE31R6
Description
RES 31.6 OHM 0.5% 1/3W 1210
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
200mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
31.6Ohm
Datasheets
RNCF1210DKE31R6
RNCF Series, Thin Film, 31.6Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C