RNCF1210DKE2R49
Mfr.Part #
RNCF1210DKE2R49
Description
RES 2.49 OHM 0.5% 1/4W 1210
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
200mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
2.49Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF1210DKE2R49
RNCF Series, Thin Film, 2.49Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C