RNCF1210DKE2R43
Mfr.Part #
RNCF1210DKE2R43
Description
RES 2.43 OHM 0.5% 1/4W 1210
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
200mW
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.43Ohm
Datasheets
RNCF1210DKE2R43
RNCF Series, Thin Film, 2.43Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C