RNCF1210DKE2R26
Mfr.Part #
RNCF1210DKE2R26
Description
RES 2.26 OHM 0.5% 1/4W 1210
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
200mW
Resistance :
2.26Ohm
Datasheets
RNCF1210DKE2R26
RNCF Series, Thin Film, 2.26Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C