RNCF1210DKE2M10
Mfr.Part #
RNCF1210DKE2M10
Description
RES 2.1M OHM 0.5% 1/4W 1210
Power Rating :
200mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
2.1MOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF1210DKE2M10
RNCF Series, Thin Film, 2.1MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C