RNCF1210DKE2M05
Mfr.Part #
RNCF1210DKE2M05
Description
RES 2.05M OHM 0.5% 1/4W 1210
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
200mW
Resistance :
2.05MOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNCF1210DKE2M05
RNCF Series, Thin Film, 2.05MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C