RNCF1210DKE2K67
Mfr.Part #
RNCF1210DKE2K67
Description
RES 2.67K OHM 0.5% 1/3W 1210
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
2.67kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
200mW
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Datasheets
RNCF1210DKE2K67
RNCF Series, Thin Film, 2.67kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C