RNCF1210DKE2K55
Mfr.Part #
RNCF1210DKE2K55
Description
RES 2.55K OHM 0.5% 1/3W 1210
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
200mW
Resistance :
2.55kOhm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF1210DKE2K55
RNCF Series, Thin Film, 2.55kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C