RNCF1210DKE2K32
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF1210DKE2K32
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 2.32K OHM 0.5% 1/3W 1210
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance :
2.32kOhm
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Composition :
Thin Film
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
200mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Series :
RNCF
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Feature :
Automotive AEC-Q200
Datasheets
RNCF1210DKE2K32
RNCF Series, Thin Film, 2.32kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C