RNCF1210DKE22R6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF1210DKE22R6
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 22.6 OHM 0.5% 1/3W 1210
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Automotive AEC-Q200
Mount :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Series :
RNCF
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Resistance :
22.6Ohm
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
200mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RNCF1210DKE22R6
RNCF Series, Thin Film, 22.6Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C