RNCF1210DKE220K
Mfr.Part #
RNCF1210DKE220K
Description
RES 220K OHM 0.5% 1/3W 1210
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
200mW
Resistance :
220kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Datasheets
RNCF1210DKE220K
RNCF Series, Thin Film, 220kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C