RNCF1210BTE84K5
Mfr.Part #
RNCF1210BTE84K5
Description
RES 84.5K OHM 0.1% 1/3W 1210
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
200mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
84.5kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNCF1210BTE84K5
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 84.5kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C