RNCF1210BTE69K8
Mfr.Part #
RNCF1210BTE69K8
Description
RES 69.8K OHM 0.1% 1/3W 1210
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Automotive AEC-Q200
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
PRECISION
Power Rating :
200mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
69.8kOhm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Datasheets
RNCF1210BTE69K8
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 69.8kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C