RNCF1210BTE698K
Mfr.Part #
RNCF1210BTE698K
Description
RES 698K OHM 0.1% 1/3W 1210
Resistance :
698kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
200mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Automotive AEC-Q200
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF1210BTE698K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 698kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C