RNCF1210BTE5K36
Mfr.Part #
RNCF1210BTE5K36
Description
RES 5.36K OHM 0.1% 1/3W 1210
Power Rating :
200mW
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
5.36kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W