RNCF1210BTE562K
Mfr.Part #
RNCF1210BTE562K
Description
RES 562K OHM 0.1% 1/3W 1210
Power Rating :
200mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
562kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W