RNCF1210BTE48K7
Mfr.Part #
RNCF1210BTE48K7
Description
RES 48.7K OHM 0.1% 1/3W 1210
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
WRAPAROUND
Mount :
Surface Mount
Resistance :
48.7kOhm
Power Rating :
200mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Datasheets
RNCF1210BTE48K7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 48.7kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C