RNCF1210BTE43K2
Mfr.Part #
RNCF1210BTE43K2
Description
RES 43.2K OHM 0.1% 1/3W 1210
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
43.2kOhm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
200mW
Number of Terminations :
2
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Datasheets
RNCF1210BTE43K2
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 43.2kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C