RNCF1210BTE37R4
Mfr.Part #
RNCF1210BTE37R4
Description
RES 37.4 OHM 0.1% 1/3W 1210
Resistance :
37.4Ohm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
200mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C