RNCF1210BTE36K5
Mfr.Part #
RNCF1210BTE36K5
Description
RES 36.5K OHM 0.1% 1/3W 1210
Power Rating :
200mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
36.5kOhm
12 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Datasheets
RNCF1210BTE36K5
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 36.5kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C