RNCF1210BTE30K1
Mfr.Part #
RNCF1210BTE30K1
Description
RES 30.1K OHM 0.1% 1/3W 1210
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
30.1kOhm
Power Rating :
200mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF1210BTE30K1
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 30.1kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C