RNCF1210BTE287R
Mfr.Part #
RNCF1210BTE287R
Description
RES 287 OHM 0.1% 1/3W 1210
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
287Ohm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
200mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNCF1210BTE287R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 287Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C