RNCF1210BTC6R34
Mfr.Part #
RNCF1210BTC6R34
Description
RES 6.34 OHM 0.1% 1/3W 1210
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Tolerance :
±0.1%
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Automotive AEC-Q200
1210 (3225 Metric)
Power Rating :
200mW
Resistance :
6.34Ohm
PRECISION
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF1210BTC6R34
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 6.34Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C