RNCF1210BTC6R04
Mfr.Part #
RNCF1210BTC6R04
Description
RES 6.04 OHM 0.1% 1/3W 1210
Resistance :
6.04Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power Rating :
200mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W