RNCF1210BTC5R76
Mfr.Part #
RNCF1210BTC5R76
Description
RES 5.76 OHM 0.1% 1/3W 1210
Resistance :
5.76Ohm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
200mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C