RNCF1210BTC4K22
Mfr.Part #
RNCF1210BTC4K22
Description
RES 4.22K OHM 0.1% 1/3W 1210
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
4.22kOhm
Power Rating :
200mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
2
Datasheets
RNCF1210BTC4K22
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.22kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C