RNCF1210BTC383R
Mfr.Part #
RNCF1210BTC383R
Description
RES 383 OHM 0.1% 1/3W 1210
Resistance :
383Ohm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
12 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
200mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
PRECISION
Datasheets
RNCF1210BTC383R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 383Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C