RNCF1210BTC35K7
Mfr.Part #
RNCF1210BTC35K7
Description
RES 35.7K OHM 0.1% 1/3W 1210
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
200mW
Resistance :
35.7kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.1%