RNCF1210BTC34R8
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF1210BTC34R8
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 34.8 OHM 0.1% 1/3W 1210
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
RNCF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Construction :
RECTANGULAR
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
PRECISION
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Factory Lead Time :
12 Weeks
Pbfree Code :
yes
Resistance :
34.8Ohm
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Feature :
Automotive AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Power Rating :
200mW
Datasheets
RNCF1210BTC34R8
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 34.8Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C