RN70E4992FBSL
Mfr.Part #
RN70E4992FBSL
Description
RES 49.9K OHM 3/4W 1% AXIAL
Resistance :
49.9kOhms
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Max Power Dissipation :
750mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
14.2748mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Width :
4.57mm
Power Rating :
750mW
Datasheets
RN70E4992FBSL
Vishay / Dale RN70E4992FBSL
49.9kOhms, 0.75W 3/4W, Metal Film,