RN70C5621FRSL
Mfr.Part #
RN70C5621FRSL
Description
RES 5.62K OHM 3/4W 1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Length :
14.2748mm
Power Rating :
750mW
Max Power Dissipation :
750mW
Resistance :
5.62kOhms
Width :
4.57mm
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN70C5621FRSL
Vishay / Dale RN70C5621FRSL
5.62kOhms, 0.75W 3/4W, Metal Film,