RN65E61R9BBSL
Mfr.Part #
RN65E61R9BBSL
Description
RES 61.9 OHM 1/2W .1% AXIAL
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Bulk
Width :
4.57mm
Resistance :
61.9Ohms
Length :
14.2748mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
RN65E61R9BBSL
Vishay / Dale RN65E61R9BBSL
61.9Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,