RN65E4703FB14
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN65E4703FB14
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 470K OHM 1/2W 1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
Military, MIL-R-10509/2, RN65
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
500mW
Factory Lead Time :
13 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Width :
4.57mm
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Composition :
Metal Film
Length :
14.2748mm
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Package / Case :
Axial
Tolerance :
±1%
Resistance :
470kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Datasheets
RN65E4703FB14
Vishay / Dale RN65E4703FB14
470kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,