RN65E2000BRSL
Mfr.Part #
RN65E2000BRSL
Description
RES 200 OHM 1/2W .1% AXIAL
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Width :
4.57mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
14.2748mm
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Resistance :
200Ohms
Datasheets
RN65E2000BRSL
Vishay / Dale RN65E2000BRSL
200Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,