RN65E1621BRSL
Mfr.Part #
RN65E1621BRSL
Description
RES 1.62K OHM 1/2W .1% AXIAL
Width :
4.57mm
Max Power Dissipation :
500mW
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Resistance :
1.62kOhms
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
14.2748mm
Datasheets
RN65E1621BRSL
Vishay / Dale RN65E1621BRSL
1.62kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,