RN65D9312FRE6
Mfr.Part #
RN65D9312FRE6
Description
RES 93.1K OHM 1/2W 1% AXIAL
Length :
14.2748mm
Width :
4.57mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
175°C
Supplier Device Package :
Axial
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Diameter :
4.57mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Package / Case :
Military Standard :
MIL-R-10509
Resistance :
93.1kOhms
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
RN65D9312FRE6
Vishay / Dale RN65D9312FRE6
Through Hole 93.1kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,