RN65D1913FRE6
Mfr.Part #
RN65D1913FRE6
Description
RES 191K OHM 1/2W 1% AXIAL
1 (Unlimited)
Published :
Feature :
Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Min Operating Temperature :
-65°C
Radiation Hardening :
No
Length :
14.2748mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Width :
4.57mm
Max Operating Temperature :
175°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Diameter :
4.57mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Resistance :
191kOhms
Military Standard :
MIL-R-10509
Datasheets
RN65D1913FRE6
Vishay / Dale RN65D1913FRE6
Through Hole 191kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,