RN65C8451FRSL
Mfr.Part #
RN65C8451FRSL
Description
RES 8.45K OHM 1/2W 1% AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Length :
14.2748mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Width :
4.57mm
Resistance :
8.45kOhms
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Power Rating :
500mW
Datasheets
RN65C8451FRSL
Vishay / Dale RN65C8451FRSL
8.45kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,