RN65C8451FRE6
Mfr.Part #
RN65C8451FRE6
Description
RES 8.45K OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Military Standard :
MIL-R-10509
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
175°C
Supplier Device Package :
Axial
Diameter :
4.57mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Composition :
Metal Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-65°C
Width :
4.57mm
Power Rating :
500mW
Resistance :
8.45kOhms
Package / Case :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
14.2748mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
RN65C8451FRE6
Vishay / Dale RN65C8451FRE6
Through Hole 8.45kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,