RN65C75R0BRE6
Mfr.Part #
RN65C75R0BRE6
Description
RES 75 OHM 1/2W .1% AXIAL
Max Power Dissipation :
500mW
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Resistance :
75Ohms
Series :
Military, MIL-R-10509/2, RN65
Contact Plating :
Lead, Tin
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
14.2748mm
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
175°C
Mount :
Through Hole
Diameter :
4.57mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Non-RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Width :
4.57mm
Military Standard :
MIL-R-10509
Datasheets
RN65C75R0BRE6
Vishay / Dale RN65C75R0BRE6
Through Hole 75Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,