RN65C5001BRE6
Mfr.Part #
RN65C5001BRE6
Description
RES 5K OHM 1/2W .1% AXIAL
Width :
4.57mm
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Length :
14.2748mm
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Resistance :
5kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
RN65C5001BRE6
Vishay / Dale RN65C5001BRE6
5kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,