RN65C49R0BRE6
Mfr.Part #
RN65C49R0BRE6
Description
RES 49 OHM 1/2W .1% AXIAL
Length :
14.2748mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Width :
4.57mm
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Resistance :
49Ohms
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Datasheets
RN65C49R0BRE6
Vishay / Dale RN65C49R0BRE6
49Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,